Apple së shpejti lanson në treg iPad-ët sekret (Foto) – Lajmi.net
Apple së shpejti lanson në treg iPad-ët sekret (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 19:37, 15 March 2017
Me një çmim më të ulët dhe një model më i ri, iPad nga kompania Apple do të lansohet në treg së shpejti, transmeton lajmi.net

Versioni i ri i iPad është 12,9 inch iPad Pro, modeli 10-15,5 inch, dhe do të kushtojë më lirë se 9,7 inch

Modeli do të ketë procesorin e njejtë sikurse iPhone 7, ndërkaq modeli më i vogël do të ketë procesorin të njejtë sikurse të iPhone 6.

Përveç iPadëve që do të dalin së shpejti në shitje, Apple këtë vit do të lansojë në treg edhe iPhone 8, për dhjetë vjetorin daljes së parë në treg të iPhone origjinal. /Lajmi.net/


.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO