Apple planifikon ‘vrasjen’ e iPad Mini – Lajmi.net
Apple planifikon ‘vrasjen’ e iPad Mini
Autori: Lajmi.net Teknologji 14:05, 17 May 2017
Tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, tashmë po i vjen fundi.

Sipas raporteve më të reja, kompania Apple pritet që të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj pajisje, njofton ITP.net.

Vendimi për ndaljen e prodhimit të iPad Mini vjen si rezultat i fokusimit të kompanisë në prodhimin e telefonave më të mëdhenj të mençur, si dhe iPad më të lehtë dhe më të hollë.

Kujtojmë se, iPad Mini ishte pajisja e duhur për të naviguar në ueb dhe ofron më shumë sesa telefonët e asaj kohe.

Fjalët kyçe: Apple, iPad Mini

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals