Apple, një byzylyk për të matur tensionin – Lajmi.net
Apple, një byzylyk për të matur tensionin
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:38, 9 June 2018
Apple në të ardhmen mund të publikojë një pajisje mjekësore, apo të pasurojë me funksione të tjera Apple Watch.

Shoqëria në fakt ka marrë patentën për pajisjen e re të matjes së tensionit të pulsit, me ekran dhe me mundësi lidhjeje me Bluetooth.
Sipas dizejnimeve të Apple ajo është një farë byzylyku që mund të transferojë të dhëna në një pajisje portative si smartphone apo tablet. Ndërsa në një version tjetër shfaqet me një ekran të madh, shumë të ngjashëm me pajisjet e pulsit që masin tensionin që aktualisht janë në treg.

Për momentin nuk mund të parashikohet nëse Apple është më aktive në sektorin e shëndetit dhe mirëqënies, apo synon të hyjë në tregun e pajisjeve mjekësore, me një pajisje që sipas ligjit duhet të aprovohet në SHBA nga enti rregullator, Food and Drug Administration.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO