Apple fiton rastin ndaj Xiaomi për markën tregtare në Evropë – Lajmi.net
Apple fiton rastin ndaj Xiaomi për markën tregtare në Evropë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:01, 5 December 2017
Apple Inc ka arritur që të parandalojë kompaninë kineze të telefonave të mençur të Xiaomi Inc që të regjistrojë tabletin saj “Mi Pad” në tregun e Bashkimit Evropian.

Kjo për shkak se sipas Apple emri i këtij produkti ka qenë shumë u përafërt me “iPad”, shkruan Reuters, përcjellë Klan Kosova.

Gjykata e dytë më e lartë në BE, Gjykata e Përgjithshme, vendosi që Mi Pad nuk duhet të regjistrohet për shkak se konsumatorët mund të hutohen nga ngjashmëria e shenjave.

Mi Pad i Xiaomi dhe iPad i Apple janë tabletë kompjuterik.

Fjalët kyçe: Xiaomi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool