Anthony Joshua mbetet “mbret” i boksit – Lajmi.net
Anthony Joshua mbetet “mbret” i boksit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 0:41, 1 April 2018
Anthony Joshua mbetet “mbret” i botës në boks në peshat e rënda.

Boksieri 28 vjeçar ka arritur të mbrojë me sukses titujt WBA dhe IBF, duke e mundur boksierin 26 vjeçar nga Zelanda e Re, Jospeh Parker, të cilin e mposhti me votat e gjyqtarëve pas një meçi që zgjati 12 raunde. Kjo luftë u zhvillua në Kardif në stadiumin ‘Principality’ para 70 mijë tifozëve.

Me këtë fitore, Joshua ia rrëmben Parkerit brezin e WBO, për ti zotëruar tani të gjithë brezat e rëndësishëm në kategorinë elitare të boksit.

Për Joshua, kjo është fitorja e 21-të në po kaq luftëra, ndërsa për Parker, humbja e parë pas 24 fitoreve radhazi./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO