Anonymous Albania ‘kërcënon’ Francën, kërkon lirimin e Haradinajt (Video) – Lajmi.net
Anonymous Albania ‘kërcënon’ Francën, kërkon lirimin e Haradinajt (Video)
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 9:42, 9 January 2017
Hakerat “Anonymous” kanë kërcënuar autoritetet franceze duke kërkuar lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajn.

Përmes një videomesazhi, hakerat e njohur “Anonymous” paralajmërojnë se Franca do të jetë në luftë me shqiptarët nëse ekstradojnë në Serbi Ramush Haradinajn.

Paralajmërimi i Anonymous Albania:

Pershendetje zyrtaret e qeverise se Frances

Ne jemi Anonymous Albania

Ne jemi teper te zhgenjyer me veprimin tuaj , pasi keni ndalur dhe arrestuar Ramush Haradinaj , nje nga kontribuesit dhe heronjte per clirimin e Kosoves nga forcat serbe.

Kosova eshte nje shtet i pavarur, nuk eshte pjese e Serbise. Akuzat e rreme nga Beogradi per parandalimin e Haradinaj, po cenojne marredheniet e Kosoves me Europen dhe rrezikohet nje lufte ne Ballkan.

Ju nuk duhet te luani me ne.

Ai nuk duhet te ekstradohet ne Serbi , neqoftese ju e beni kete , jeni ne lufte me ne dhe shqiptaret.

Ne nuk do te lancojme nje operacion ndaj jush por jeni te paralajmeruar dhe ne nen mbikqyrjen tone. Protestat do te vazhdojne deri ne lirimin e Ramush Haradinajt.

Ne jemi Anonymous Albania

Ne nuk falim

Ne nuk harrojme

Na Prisni

Fjalët kyçe: anonymous albania, Franca

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion