Anketat tregojnë për fitoren të Putinit në zgjedhje – Lajmi.net
Anketat tregojnë për fitoren të Putinit në zgjedhje
Autori: Lajmi.net BotaLajme 22:30, 12 March 2018
Putin konkurron edhe një herë për kreun e Kremlinit.

Nuk ka dyshim se qytetarët e Rusisë në zgjedhjet e ardhshme do të votojnë presidentin aktual Vladimir Putin, tregojnë anketat e fundit, sipas të cilave ai gëzon 80 për qind të mbështetjes së qytetarëve.

Megjithatë, Kremlini është i shqetësuar për shkak të “votuesve apatikë” dhe se për shkak të kësaj Putini shfaqet në mesin e qytetarëve duke u përpjekur që të arrijë tek ata në mbarë shtetin, transmeton AP.

Zgjedhjet presidenciale ruse mbahen më 18 mars.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO