Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë – Lajmi.net
Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 20:46, 11 July 2018
Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë.

‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi.

Skuadra e trajnerit Southgate, e ka fituar 1:0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Kroacisë.

Është Trippier që në minutën e 5’ shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

Statistikat e pjesës së parë i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO