Android me mbi 2 miliardë përdorues aktiv në muaj – Lajmi.net
Android me mbi 2 miliardë përdorues aktiv në muaj
Autori: Lajmi.net Teknologji 11:04, 18 May 2017
Në konferencën e zhvilluesve të Google, kjo kompani njoftoi se Android ka kaluar shifrën prej 2 miliardë përdoruesve aktiv në muaj.

Android prin në këtë aspekt, duke lënë prapa Facebook që ka 1.94 miliardë përdorues aktiv.

Ndërsa në këtë konferencë edhe Microsoft deklaroi se 1.5 miliardë përdorues në kompjuterët e tyre  përdorin Windows.

Google Drive ka 800 milionë përdorues aktiv në muaj dhe Google Photos 500 milionë.

Këtu duket qartë se kompania Google shpreson që këto produkte të kalojnë shifrën me 1 miliardë përdorues aktiv në muaj.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush