Ambasadori norvegjez: Serbia duhet të përfitojë në kompromisin për Kosovën – Lajmi.net
Ambasadori norvegjez: Serbia duhet të përfitojë në kompromisin për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 9:54, 12 October 2018
Ambasadori norvegjez në Beograd, Arne Bjornstad Sanes tha se beson në një zgjidhje mes Kosovës e Serbisë në kuadër të dialogut në Bruksel.

Ambasadori norvegjez gjatë një interviste për Tanjug tha se beson në gjetjen e një zgjidhje mes Kosovës e Serbisë, por që Serbia për këtë “kompromis” duhet të marrë diçka në këmbim.

Sipas tij, të gjithë e dinë se Serbia po bën kompromis, transmeton lajmi.net.

“Nuk është e rëndësishme shpejtësia e gjetjes së zgjidhjes, por gjetja e një zgjidhje të qëndrueshme”, tha ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO