Alpina B7 më e shpejtë seç ishte paralajmëruar (Foto) – Lajmi.net
Alpina B7 më e shpejtë seç ishte paralajmëruar (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:19, 7 August 2017
Vitin e kaluar është njoftuar se Alpina B7 Bi-Turbo, do të arrijë 310 kilometra në orë.

Por, me lansimin e kësaj makine, bëhet e ditur se ky model i BMW-së lëviz edhe me 330 kilometra në orë, transmeton Telegrafi.

Kjo veturë me 4.4-litra V8, shpejtësinë e arrin përmes 608 kuajfuqive dhe peshës së lehtë.

Për këtë Alpina, që ka nivel të lartë të luksit, duhet të paguhen hiq më pak se 127 mijë euro. /Telegrafi/

Fjalët kyçe: Alpina B7

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy