Alonso: Ëndërroj të bëhem trajner i kësaj skuadre! – Lajmi.net
Alonso: Ëndërroj të bëhem trajner i kësaj skuadre!
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 19:22, 11 January 2018
Viti 2017 solli shumë pensionime nga futbolli, të shumë emrave të mëdhenj.

Në mesin e këtyre emrave, ishte edhe maestro i mesfushës, spanjolli Xabi Alonso, që vitet e fundit të karrierës i kaloi në Bundesligë, te Bayerni.

Pas largimit nga futbolli aktiv, Alonso tani po mendon të nisë zejen e trajnerit, dhe ëndrra e tij, është ta drejtojë Liverpoolin.

“Ëndërroj që një ditë të bëhem trajner i Liverpoolit. Të punoj me përkushtim dhe gjithë pasionin tim. Por derisa të vijë ajo ditë, unë duhet ta përgatis veten time”, ka deklaruar Alonso.

36 vjeçari spanjoll, ka qenë pjesë e Liverpoolit për pesë vite, duke regjistruar 143 paraqitje e duke shënuar 15 gola./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Liverpool, Xabi Alonso

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper