Albulena Haxhiu kërkoi nga gjykatësi të arrestohet Kadri Veseli – Lajmi.net
Albulena Haxhiu kërkoi nga gjykatësi të arrestohet Kadri Veseli
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:14, 7 December 2017
deputetet-e-vv-se-albin-kurti-e-albulena-haxhiu
deputetet-e-vv-se-albin-kurti-e-albulena-haxhiu
Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-se ,Abulena Haxhiut, Donika Kadajt ,dhe Albin Kurtit.

Në gjykatë për të dëshmuar për rastin ishin Naser Osmani dhe Bekim Haxhiu.

Ndërsa pavarësisht thirrjes nuk është paraqitur, kryetari i kuvendit të Kosovës , Kadri Veseli.

Albulena Haxhiu me këtë rast kërkoi nga gjyqtari Beqir Kalludra arrestimin e Kadri Veselit.

Mirëpo kjo kërkesë nuk është përfillur nga Gjyqtari Kalludra dhe seanca e sotme e gjykimit është mbyllur,duke e caktuar atë të rradhës me 20 dhjetor  në 9:00. /lajmi.net/

Fjalët kyçe: Albulena Haxhiu, Kadri Veseli

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bike Rivals