Alarmohet Franca: Bërtiti “Allahu Akbar” dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (Foto/Video) – Lajmi.net
Alarmohet Franca: Bërtiti “Allahu Akbar” dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:55, 13 September 2017
Një burrë ka sulmuar kalimtarët e rastit në qendër të qytetit derisa bërtiti “Allahu Akbar”.

Ky burrë ka therur dhe goditur me grushta e shkelma katër kalimtarë në qytetin francez Toulouse, transmeton Telegrafi.

Në këtë sulm të përgjakshëm janë sulmuar edhe tre policë, derisa sulmuesi besohet të jetë një ish-pacient i spitalit psikiatrik.

Pas intervenimit të forcave të shumta të policisë, ky burrë është arrestuar, por derisa është futur në veturën e policisë bërtiste në gjuhën arabe “Allahu është i plotfuqishëm”.

“Ishim duke biseduar në rrugë kur ky burrë filloi të na sulmojë. Ai fillimisht e sulmoi djalin tim dhe më pas vajzën”, ka deklaruar një dëshmitar.

Dyshohet se ky burrë ishte liruar në prill të këtij viti nga spitali psikiatrik.

2-93

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO