Akuzë e fortë kundër “Ballistit”, ai u pagua për dronin … (FOTO) – Lajmi.net
Akuzë e fortë kundër “Ballistit”, ai u pagua për dronin … (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 10:47, 21 April 2017
Ismail Morina, i njohur si “Ballisti” mund të jetë paguar për të organizuar një protestë me dron mbi stadiumin e Genoas.

Kjo është deklarata e dhënë nga Prokurori i përgjithshëm i Genoas, Francesco Cozzi, para Komisionit Antimafia në Parlamentin italian.

Ai ishte ftuar për të diskutuar rreth raporteve mes tifozëve dhe kriminalitetit ndërsa në mënyrë të papritur ka konfirmuar një teori shqetësuese për Morinën, shkruan Calciomercato.com, përcjell Panorma Sport.

Ky i fundit, u arrestua tre javë më parë në një nga kodrat e qytetit të Genoas pasi po drejtonte një dron jashtë orareve të lejuara, për më tepër në një zonë ku ndalohej një gjë e tillë.

Sipas teorisë së shpalosur para komisionit antimafia, ai mund të jetë kontaktuar nga tifozeria e Xhenovas e cila po konteston fuqimisht presidentin Enriko Preciozi. Forcat e rendit përtej Adriatikut mendojnë se ai mund të jetë paguar për të organizuar një fluturim me dron mbi stadium.

“Po vlerësojmë këto rrethana, pasi kjo prani e tij na duket e çuditshme pikërisht në këtë periudhë tensioni”, u shpreh Cozzi para komisionit antimafia, duke konfirmuar se kanë pasur informacione se një kontestim i tillë po planifikohej për ndeshjen Genoa-Atalanta.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball