Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër! – Lajmi.net
Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër!
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 19:58, 15 May 2018
Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.
“Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të gjithë njësoj e s’do jemi kurrë njësoj! Nesër në 11.00 përpara Grupit Parlamentar, qëndrimi im për situatën e krijuar me ministrin e Brendshëm”, shkruan Rama.

Rasti “Xhafaj” nuk do të jetë e vetmja temë diskutimi në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. Kryeministri pritet që të flasë edhe për negociatat dhe të paktën të sinjalizojë nëse vizita në Paris dhe takimi me Presidentin francez, Emmanuel Macron i kanë mbushur mendjen këtij të fundit për hapjen e negociatave të anëtarësimit.

“Nesër në 11:00 përpara grupit parlamentar dhe për ecurinë e përpjekjes diplomatike drejt objektivit historik të çeljes së negociatave”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Fjalët kyçe: Edi Rama, Xhafaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2