Akullore e shpejtë – Lajmi.net
Akullore e shpejtë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 14:09, 10 June 2017
akullore/ilustrim
akullore/ilustrim
Përbërësit

500 gr kre djathi
3 lugë mjaltë
1/2 lëvore limoni
300 gr fruta të ngrira sipas dëshirës

Hapat:

Të gjithë përbërësit vendosen në blender dhe përzihen derisa të merr dendësinë e duhur. Pastaj vendoset në një enë plasmasi dhe vendosen për t’u ngrirë për 1-2 orë duke përzier kohë pas kohe që mos të bëhen kristale të akullta.

Sipas dëshirës mund të shtojmë sasinë e mjaltit ose sheqer. /Kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: Akullore, Pergatitja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels