Aksidenti qesharak! (Video) – Lajmi.net
Aksidenti qesharak! (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimBotaFun 16:43, 12 March 2017
Pronari i një shtëpie në qytetin Taizhou, në lindje të Kinës, mund të kishte marrë masa të mjaftueshme për të mbrojtur banesën e tij nga natyra, por zor se kishte imagjinuar se një makinë do të hynte brenda saj nga çatia.

Drejtuesi i një fuoristrade humbi kontrollin dhe përfundoi mbi çatinë e shtëpisë së ulët që i doli përpara. I zoti i banesës tha se u tremb nga një zhurmë e madhe dhe papritur pa makinën që u shfaq në tavanin e tij, transmeton tch.

Makina ngeci në çatinë e shtëpisë dhe u desh ndërhyrja e grupeve të emergjencës, që përmes një shkalle nxorrën prej mjetit drejtuesin e tij.

Ky i fundit tregoi se u tremb nga një mjet tjetër që i ndërpreu rrugën dhe në vend që të shkelte frenat, shkeli pedalin e gazit. Për këtë arsye, mjeti i doli nga kontrolli dhe makina fluturoi drejt e në çatinë e shtëpisë.

Fatmirësisht askush nuk mbeti i plagosur nga ky incident, ndërsa mediat kineze, me mjaft humor thonë se hetimet për shkakun e tij kanë nisur, por autoritetet nuk kanë vendosur nëse do ta trajtojnë si aksident rrugor apo ajror.

Fjalët kyçe: Aksidnet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool