Aksident rrugor në Indi, 16 të vdekur – Lajmi.net
Aksident rrugor në Indi, 16 të vdekur
Autori: Lajmi.net BotaLajme 10:07, 13 June 2018
Së paku 16 persona kanë humbur jetën, ndërsa 13 të tjerë janë lënduar gjatë një aksidenti rrugor në rajonin Uttar Pradesh të Indisë.

Pradeep Kumar, një nga zyrtarët në zonën Mainpuri, për AA deklaroi si në orët e hershme të mëngjesit u përmbys autobusi dhe sipas të dhënave paraprake kanë humbur jetën 16 persona.

Sipas tij, janë lënduar 13 persona, në mesin e të cilëve tre janë në gjendje të rëndë shëndetësore, raporton Anadolu Agency.

“Sipas deklaratave të pasagjerëve të lënduar, shoferi i autobusit ka drejtuar automjetin me shpejtësi të papërshtatshme, ku edhe përskaj paralajmërimit të pasagjerëve nuk ka ngadalësuar”, sqaroi Kumar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO