Aksident i rëndë në Kumanovë – përfshihet ish ministri Arben Ahmetaj – Lajmi.net
Aksident i rëndë në Kumanovë – përfshihet ish ministri Arben Ahmetaj
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 22:24, 16 July 2017
14 persona janë plagosur në një aksident i cili ka ndodhur në aksin Tabanoc-Kumanovë në Maqedoni.

Në aksidentin e rëndë, mësohet të jetë përfshirë edhe ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, i cili është dërguar me ambulancë në spital, raporton Zhurnal.
Image result for arben ahmetaj

Aksidenti ndodhi sot rreth orës 17:30 në kryqëzimin e autostradës në pikën kiftare Tabanoc – Kumanovë në krahun që përfshin rrugën magjistrale Kumanovës dhe Kriva Pallankës, në mes të autobusit dhe dy automjeteve të pasagjerëve, njëri prej të cilëve Range Rover me targa të Shqipërisë në të cilën  e drejtonte  ish ministri Financave, i cili ka goditur një automjet tjetër

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe zv,ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë Agim Nuhiu i cili e konfirmon aksidentin, dhe i uron shërim sa më të shpejtë Ahmetajt.

Fjalët kyçe: Aksident, Arben Ahmetaj, Kumanovë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion