AKP-ja shpallë valën e re të shitjes për 65 asete – Lajmi.net
AKP-ja shpallë valën e re të shitjes për 65 asete
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:18, 3 March 2017
Me datë 28 shkurt 2017 Bordi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka mbajtur mbledhjen e radhës.

Në këtë mbledhje Bordi miratoi shpalljen e valës së re të Shitjes së Aseteve në Likuidim  SHAL 31, e cila përfshin rreth 65 asete të Ndërmarrjeve Shoqërore në gjithë territorin e Republikës së Kosovës sipas planit të punës dhe me qëllim të dinamizmit të procesi të shitjes dhe likuidimit të Ndërmarrjeve Shoqërore.

Bordi miratoi raportet e  shpërndarjes së përkohshme për kreditorët e N.Sh. Banja e Kllokotit, NSH Vushtex, NSH Moronica dhe NSH Liria Pejë në shumën prej 1,367,215 euro,  si dhe miratoi shpërndarjen e fondeve të 20% për punëtorët e kualifikueshëm të gjashtë Ndërmarrjeve Shoqërore në shumën prej 151,600 euro, aprovoi qiradhënien për asetet e N.Sh Boksitet e Kosovës

Ndër të tjera, Bordi po ashtu miratoi disa qiradhënie të aseteve të Ndërmarrjeve Shoqërore, një Marrëveshje të Mirëkuptimit me Ndërmarrjen Publike Banesore si dhe shqyrtoi dhe diskutoi çështje të tjera që lidhen me veprimtarinë e përditshme të Agjencisë./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble