Akil Gjakova i 7-ti në Kampionatin Evropian të Tel Avivit – Lajmi.net
Akil Gjakova i 7-ti në Kampionatin Evropian të Tel Avivit
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 17:33, 27 April 2018
Akil Gjakova (-73kg) sot zhvilloi katër ndeshje mjaftë të mira, 2 fitore dhe 2 humbje për Akilin sot.

Në ndeshjen e parë mposhti me Wazari dhe Ippon, garuësin nga Monako, Cedric Bessi.

Akili në ndeshjen e dytë mposhti me Wazari Rusin, Uali Kurzhev.

Në çerekfinale Akili humbi me Ippon nga garuësi nga Azerbajxhani, Hidayet Heydarov, por deri në atë moment zhvilloi një ndeshje të mirë.

Akili në repasazh humbi nga garuësi Armen, Arsen Ghazaryan, kështu u radhit i 7 në këtë Kampionat Evropian.

Nesër ndeshet Loriana Kuka (-78kg) dhe mund t’a përcjellni drejtpërdrejtë në linkun e mëposhtem me fillim nga ora 10:00./www.kosovajudo.com/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO