Akil Gjakova e humb finalen për medaljen e artë – Lajmi.net
Akil Gjakova e humb finalen për medaljen e artë
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 16:53, 20 January 2018
Akil Gjakova nuk ka arritur ta fitoi medaljen e artë në ‘Tunis Grand Prix’.

Xhudisti nga Kosova, është mposhtur në finale nga garuesi nga Kazakistani, Smagulov me Ippon në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Me këtë humbje, Gjakova e ka të sigurt medaljen e argjendtë.

Pjesëmarrja në ‘Grand Prix’ në Tunizi mund të cilësohet e suksesshme për Kosovën, që dje ka fituar edhe një medalje të artë dhe një të argjendtë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO