Akil Gjakova e humb finalen për medaljen e artë në Evropianin për U23 – Lajmi.net
Akil Gjakova e humb finalen për medaljen e artë në Evropianin për U23
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 17:05, 11 November 2017
Nga ky evropian, Kosova rikthehet me dy medalje, një të artë dhe një të argjendtë.

Akil Gjakova nuk ka arritur t’i sjellë medalje të artë Kosovës nga Kampionatin Evropian i xhudos për U23.

Në Evropianin U23 të organizuar në Podgoricë, xhudisti nga Kosova në kategorinë deri në 73 kilogramë është mposhtur në finale nga garuesi rus, Ondar.

Nga ky evropian, Kosova rikthehet me dy medalje, një të artë dhe një të argjendtë.

Të artën e fitoi një ditë më parë xhudistja Distria Krasniqi./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Akil Gjakova, Xhudo

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy