Ajo humbi fytyrën, por burri i saj nuk e… (Video) – Lajmi.net
Ajo humbi fytyrën, por burri i saj nuk e… (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 12:51, 28 February 2017
Kjo grua humbi fytyrën e saj, por burri nuk e braktisi asnjëherë, përkundrazi, tani e do më shumë se kurrë.

Çdo humbje është tragjedi. Por, edhe ata të cilët nuk kanë përjetuar kurrë në jetë dëmtime fizike, mund të shikojmë pak tek kjo grua.

Historia e saj vërtetë ka të bëjë me një tragjedi. Por, ndoshta edhe më shumë, me dashuri.

Kush do ta imagjinonte se do të na ndodhte një gjë e tillë neve apo personave që i duam më shumë?

Pyetja e ofruar është, si e definoni ju dashurinë?

Kjo grua e guximshme e kupton, po aq sa edhe burri i saj. Bukuria vjen nga brenda.
Është e kuptueshme se dëmtimet fizike janë shpesh goditje të rënda për mirëqenien emocionale të dikujt, transmeton lajmi.net

Duke konsideruar se ne jetojmë në një shoqëri e cila na bën të besojmë shpesh se bukuria jonë fizike është më e rëndësishme dhe ne jemi vazhdimisht në një ortek të vazhdueshëm të medias masive e cila na ka për synim, praktikisht që nga dita kur jemi lindur, atëherë ajo do të kishte kuptim.

Ne jemi njerëz. Por ata që i shesin këto ide të dëmtueshme se bukuria është e rëndësishme, duhet ta dimë gjithsecili se ata e bëjnë për të fituar para dhe t’i mbushin xhepat e tyre.

Ky mesazh pra nuk do të jetë kurrë i vërtetë. Bukuria vjen nga brenda. Mjafton ta pyesni këtë burrë i cili e do gruan e tij më shumë se kurrë. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool