Afganistan: Nga sulmet e talibanëve janë vrarë dhjetëra policë – Lajmi.net
Afganistan: Nga sulmet e talibanëve janë vrarë dhjetëra policë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 13:01, 14 November 2017
Zyrtarët afganë thonë se nga sulmet e talibanëve në disa postblloqe të sigurisë janë vrarë së paku 30 pjesëtarë të forcave të sigurisë.

Sulmet në postoblloqe kishin ndodhur sot në provincën jugore, Kandahar, dhe në atë perëndimore, Farah.

Zyrtarë të policisë afgane thanë se janë vrarë 45 militantë dhe 35 të tjerë janë plagosur gjatë luftimeve.

Sipas tyre, forcat afgane u kanë rezistuar sulmeve dhe asnjëri prej postblloqeve nuk ishte marrë nga militantët talibanë.

Zëdhënësi i talibanëve, Qari Yousuf Ahmadi, tha se talibanët e kanë marrë përgjegjësinë për sulmet në të dy provincat.

Fjalët kyçe: Afganistan, sulme, të vrarë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush