Aeroporti i Gjakovës do t’i takojë ushtrisë së Kosovës? – Lajmi.net
Aeroporti i Gjakovës do t’i takojë ushtrisë së Kosovës?
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 15:51, 21 April 2017
Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari, ka thënë se janë duke u diskutuar disa opsione për shfrytëzimin e aeroportit të Gjakovës, siç është ajo për aktivitete komerciale, por edhe si aeroport ushtarak, i cili mund të shfrytëzohet nga ushtria e ardhshme e Kosovës

“Pasi të bëhet studimi i fizibilitetit mund të shfrytëzohet edhe si aeroport ushtarak, funksion të cilin ky aeroport e kryente nga KFOR-i”, ka thënë Kusari gjatë vizitës së kryeministrit të Kosovës në aeroportin e Gjakovës.

Nga ana tjetër, kryeministri Mustafa tha se aeroporti i Gjakovës nuk duhet të mbetet i boshatisur dhe se Qeveria do të angazhohet që ky aeroport të jetë funksional sa më parë. /klankosova/.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO