Adem Mikullovci ka mbledhur votat për t’u bërë deputet – Lajmi.net
Adem Mikullovci ka mbledhur votat për t’u bërë deputet
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:15, 17 June 2017
Aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullovci, ka marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet në Kuvendin e Kosovës.

Burime të Periskopit brenda VV-së, kanë bërë të ditur se Mikullovci ka marrë mbi 8 mijë vota.

Mikullovci iu bashkua Vetëvendosjes zyrtarisht, edhe pse kohë më parë ai kishte deklaruar se mbështet këtë subjekt duke thënë se është ‘drita në fund të tunelit’ për Kosovën.

Ai kishte thënë se hyrjen e tij në politikë e shtynë të njëjtat arsye si në kohën e okupimit serb.

E këto arsye Mikullovci tha se janë “zhgënjimi, gërdia, apatia, frika…”.

Adem Mikullovci, ishte delegat i Kuvendit të Kosovës gjatë viteve të ’90-ta dhe kishte marrë pjesë edhe në shpalljen Kushtetutës së Kaçanikut më 7 shtator, 1990.

Fjalët kyçe: Adem Mikullovci

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master