Acer sjell laptopin më të hollë në botë – Lajmi.net
Acer sjell laptopin më të hollë në botë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:33, 7 January 2018
Me Swift 7 Acer prezanton një kompjuter portativ në CES, i cili ka lartësinë më të ulët deri më tani.

“Një lartësi jashtëzakonisht e vogël prej më pak se nëntë milimetra”: Prodhuesi i kompjuterëve të Tajvanit Acer paraqet deri më tani laptopin më të hollë në botë në panairin elektronik CES në Las Vegas, transmeton lajmi.net.

Acer Swift 7 (SF714-51T) është 8.98 milimetra i lartë, është i drejtuar nga një procesor Intel Core i7 dhe është projektuar të zgjasë deri në dhjetë orë me një bateri të ngarkuar. Tastiera vjen me ndriçim, ndërsa në bord është gjithashtu një sensor i gjurmëve të gishtave.
Nga marsi në shitje
Përveç kësaj, laptopi ka një slot Nano-SIM, është i aftë për LTE, ofron deri në 256 GB memorie SSD dhe deri në 8 GB RAM. IPS Full HD HD 14 inç është i aktivizuar me prekje dhe i mbrojtur nga Corning Gorilla Glass NBT.

Sipas Acer, Swift 7 do të lirohet në fund të marsit. Sa do të kushtojë laptopi më i hollë, prodhuesi ende nuk ka njoftuar. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO