“Abrashi po e mposht Ahmetin në orët e fundit” – Lajmi.net
“Abrashi po e mposht Ahmetin në orët e fundit”
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:57, 21 November 2017
Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë se PDK e ka konsideruar Prizrenin si Jerusalemin e saj për shkak të qeverisjes së gjatë dhe të suksesshme, por sipas tij Vetëvendosje nuk mund ta konsideroj të tillë Prishtinën.

Prishtina dhe Prizreni janë dy komunat më të mëdha në vend, për të cilat ende rezultati ka mbetur ‘peng’, kjo për shkak të rezultatit tejet të ngushtë në mes të dy kandidatëve.

Ministri i shëndetësisë këtu ka kritikuar qeverisjen e Shpend Ahmetit, VV, i cili momentalisht prin në votat e publikuara në KQZ.

Ismaili thotë që Ahmeti po mposhtet nga Arban Abrashi në minutat e fundit.

“Mund ta shihni qeverisjen e Shpend Ahmetit se si po dënohet nga votuesi atë ka arritur që kandidati i LDK-së i zgjedhur në minutat e fundit t’i afrohet me vota ndoshta edhe ta mund”, ka thënë ai në TV Dukagjinin.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO