Abrashi e pranon se reja e Kryeministrit Mustafa është punësuar në Ministrinë e tij – Lajmi.net
Abrashi e pranon se reja e Kryeministrit Mustafa është punësuar në Ministrinë e tij
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:29, 20 March 2017
Arban Abrashi
Arban Abrashi
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka konfirmuar se reja e kryeministrit Isa Mustafa është punësuar në Ministrinë që ai drejton.

Por, Abrashi ka thënë në Klan Kosova se bashkëshortja e djalit të kryeministrit të Kosovës, Besnikut, është punësuar në një projekt.

Ai ka thënë po ashtu se në këtë pikë nuk ka asgjë kundërligjore dhe se nuk është asgjë konflikt interesi.

“Është gjithçka ligjore. Është angazhuar me një projekt dy-tre mujor”, është shprehur Abrashi.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush