AAK koalicion me PDK-në për rivotimin në Istog – Lajmi.net
AAK koalicion me PDK-në për rivotimin në Istog
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 20:41, 9 December 2017
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor në Komunën e Istogut.

Lajmin e ka bërë të ditur kandidati i AAK-së për kryetar të kësaj komune, Gani Dreshaj nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Me Beqir Sadikajn i definuam të gjitha detajet e marrëveshjes. Ju betohem se do jetë koalicion i punës dhe të mirës për qytetarin. Bashkë me PDK-në, Vetëvendosjen dhe listën e Arif Elshanit ne do të arrijmë fitore bindëse në zgjedhjet e 17 dhjetorit”, ka shkruar Dreshaj.

Ai i ka ftuar edhe votuesit e LDK-së që të rreshtohen krah tyre, pasi sipas tyre, me Dreshajn kryetar do të përfitoj secili qytetar i Istogut

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO