AAK i përgjigjet ftesës së Kurtit për koalicion – Lajmi.net
AAK i përgjigjet ftesës së Kurtit për koalicion
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:54, 13 June 2017
Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, ka folur rreth ftesës së Albin Kurtit që t`i bashkohen Vetëvendosjes, dhe së bashku ta krijojnë Qeverinë e ardhshme.

Ahmeti është përgjigjur shkurt rreth kësaj kërkese të Kurtit.

“Ne jemi duke i pritur rezultatet, dhe temat tjera do ti diskutojmë pas rezultateve”, tha ai për Gazeta Blic.

Ndërsa kandidati për kryeministër të Kosovës Albin Kurti nga Vetëvendosja, ka thënë gjatë ditës së sotme se i ftojnë të gjithë ata që janë kundër bashkimit të Klanit Pronto, t`i bashkohen VV-së.

“Në këto kushte politike deklarojmë që jemi të gatshëm t’i ndërmarrim hapat për ndërtimin e një qeverie të drejtuar nga Lëvizja Vetëvendosje. LDK AKR Alternativa, si dhe deputetët PDK, AAK NISMA QË JANË kundër bashkimit të Klanit Pronto të na bashkohen në tryezë për të biseduar për ndërtimin e një plani për krijimin e qeverisë së re nga Lëvizja Vetëvendosje”, tha Kurti.

Kujtojmë që sipas rezultateve të Komisionit zgjedhor, koalicioni Pan është i pari, më pas Vetëvendosja e dyta, dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa e treta.

Fjalët kyçe: AAK, Ahmet Isufi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels