AAK ende nuk ka vendosur se kush shkon të hënën te Presidenti – Lajmi.net
AAK ende nuk ka vendosur se kush shkon të hënën te Presidenti
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:34, 20 July 2017
AAK edhe pse e kanë pranuar ftesën nga Presidenti Hashim Thaçi, për të marr pjesë në mbledhjen konsultative të hënën në ora 10:00, ende nuk është vendosur se kush do të marr pjesë.

Kështu ka thënë për lajmi.net deputeti i zgjedhur i AAK-së, Pal Lekaj.

“Do të shohim kush dhe në çfarë cilësie do të marrim pjesë”, ka thënë ai.

Kur do të KQZ të certifikon rezultatin e zgjedhjet, jemi të gatshëm të formojmë qeverinë pasi i kemi numra, kështu deklaronte koalicioni PAN, mirëpo që nga data 8 korrik nuk ka lëvizje në këtë drejtim.

Të njëjtë gjë e deklarojë përsëri Pal Lekaj, ai tha, se konstituimi i Kuvendit dhe formimi i Qeverise do bëhet brenda afateve ligjore.

“Konstituimi i Kuvendit dhe formimi i Qeverisë do bëhet brenda afateve ligjore”, ka thënë ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO