A ndihmon limoni vërtetë në humbjen në peshë? – Lajmi.net
A ndihmon limoni vërtetë në humbjen në peshë?
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:47, 16 March 2017
Që nga fytyrat e njohura publike e më gjerë, të gjithë përdorin limoni me ujë për të humbur peshë.

Kjo recetë rekomandohet pothuajse nga të gjithë ekspertët shëndetësor por edhe personat që dëshirojnë të humbin peshë.

Mirëpo, një studim i fundit tregon se më shumë se sa limoni, janë gjethet e limonit ato të cilat ndihmojnë më shumë për të humbur peshë.

Ju duhet të vendosni gjethet e limonit të ujë dhe ti lëni të qëndrojnë ashtu për një kohë pastaj të konsumoni ujin.

 

Fjalët kyçe: Limoni, Mbipesha

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals