A mund t’i gjeni të gjitha Q-të brenda 10 sekondave në këtë foto? – Lajmi.net
A mund t’i gjeni të gjitha Q-të brenda 10 sekondave në këtë foto?
Autori: Lajmi.net FunKuize 12:56, 24 July 2018
Enigma më e fundit në rrjete sociale ka aktivizuar të gjithë. E gjitha çfarë duhet të bëni është të zbuloni se sa shkronja Q janë në foto.

Në fillim mund t’ju duket e lehtë, por shumica e njerëzve ia huqin nëse nuk i kushtojnë vëmendje fotografisë.

Ajo që e bën të vështirë këtë enigmë është se duhet t’i gjeni të gjitha Q-të për 10 sekonda, transmeton Gazeta Express.

Gjejeni shkronjën Q

Më poshtë e keni fotografinë me shumë O-ja. Por, brenda tyre janë disa Q-ja të fshehura. Sa Q-ja janë në foto? Keni 10 sekonda kohë për ta gjetur. Shkojmë!

A e keni përgjigjen gati? Mirë, të shohim se si dolët. Mbajeni në mend, shumica e njerëzve ia huqin herën e parë, kështu që është më e vështirë se që mund ta mendoni.

Shihni zgjidhjen më poshtë. I kemi hijezuar të gjitha Q-të me ngjyrë të verdhë.

Përgjigja e saktë është se janë gjashtë Q të fshehura në foto

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO