A mund t’i dashuroni dy persona në të njëjtën kohë? – Lajmi.net
A mund t’i dashuroni dy persona në të njëjtën kohë?
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 22:46, 15 March 2017
Nëse ndonjëherë keni menduar që jeni “rast” i veçantë, sepse njëkohësisht dashuroni dy persona, për këtë gjë ju ndryshon mendjen dhe ju ngushëllon profesori i psikologjisë Ramani Durvasul.

Jo, për këtë shkak nuk jeni personi i keq dhe që kjo është e mundshme, konstaton ai – transmeton Telegrafi.

“Zakonisht mendojnë që dashuria ka vetëm një shije, ajo është më shumë se shija. Ta vështrojmë këtë kështu – çokollata dhe luleshtrydhja kanë shije shumë të ndryshme, mirëpo të dy shijet janë të mrekullueshme – thotë Ramani. Ne jemi qenie të komplikuar dhe prandaj është e lehtë që dy karakteristika të ndryshme të cilat i posedojnë dy persona të ndryshëm mund të ndikojnë tek ne.”

Ai konsideron që joshja midis njerëzve është përvojë biologjike, andaj ndodh që derisa kemi një lidhje të gjatë dhe serioze të njohim personin i cili na zgjon hormonet.

Pra, kur midis dy partnerëve duhet të zgjedhin njërin, shfaqet ndjenja e ndërprerjes.

Vazhdoni të hulumtoni dhe të studionin afinitetet e tyre, si edhe planet të cilat kanë me ju.

Lidhjet e hapura nuk janë aq të pranueshme në shoqëri, mirëpo në rastin e këtillë mund t’ju ndihmojnë. E di që ky është një propozim i tmerrshëm, mirëpo është frytdhënës.

Bëjeni listën e përparësive dhe të mangësive, vetëm bëhuni të sinqertë ndaj vetes kur t’i shkruani ato.

Ndoshta hëpërhë jeni të mbërthyer në vorbullën e afshit dhe të ndjenjave, mirëpo dashuria e pakompromis, e fuqishme dhe e paluhatshme gjithmonë fiton në fund.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO