A mund të kemi një dashuri me urrejtje? – Lajmi.net
A mund të kemi një dashuri me urrejtje?
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 22:38, 13 March 2017
Një lidhje dashuri-urrejtje mund të jetë e egër, emocionuese dhe plot pasion. Por, në anën tjetër, është po ashtu plot stres dhe dhimbje.

Për çdo vrull dashurie ka edhe momente të zemërimit dhe grindjes. Ja disa arsye të lidhjeve të tilla, të cilat mund t’i përmirësoni.

Personalitete të kundërta

Ju jeni plotësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri në këndvështrimin e jetës dhe pritshmëritë që keni nga ajo.

Egoja

Egot të mëdha mund të shkatërrojnë edhe marrëdhëniet më të lumtura brenda pak muajsh. Asnjëherë mos lejoni egot që të hyjnë në marrëdhënien tuaj, ose do të mbaroni atë para se të fillojë.

Xhelozia dhe pasiguria

Nëse njëri nga ju është i ndjeshëm ndaj fjalëve të ashpra ose ndaj sjelljes flirtuese, kjo mund të ndikojë në xhelozi dhe pasiguri, duke e kthyer dashurinë e përsosur në një urrejtje.

Pandryshueshmëria

Ju mund të kuptoni se partneri nuk pëlqen diçka që bëni dhe prapë nuk keni dëshirë të ndryshoni për t’i bërë të ndihen mirë.

Kontrolli i tepërt

Disa partnerë janë kontrollues të tepërt. Dhe, nëse nuk dëshironi ta lejoni atë t’ju kontrollojë, ju do të nxisni debate dhe argumentime.

Mungesa e maturisë

Mungesa e maturisë është një nga arsyet më të mëdha prapa marrëdhënieve të tilla. Të dy partnerët e dinë se për çka ka nevojë lidhja e tyre, por asnjëri nuk mundohet ta bëjë atë të funksionojë. Në vend të kësaj, ata bërtasin sikur fëmijë.

Fjalët kyçe: Dashuri, urrejte

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals