A mund ta zgjidhni këtë? – Lajmi.net
A mund ta zgjidhni këtë?
Autori: Lajmi.net Kuize 9:08, 14 April 2018
Nëse shumëzimi i tre katrorëve të kuq ka rezultat numrin 27.

 

Shumëzimi i tre trekëndëshave të gjelbër dhe një katrori të kuq ka rezultat numrin 24.

Shumëzimi i një katrori të kuq, një trekëndëshi të gjelbër dhe dy rrathëve të kaltër ka rezultat numrin 96.

Sa bëjnë mbledhja e një rrethi të kaltër me katrorin e kuq dhe shumëzim të një trekëndëshi të gjelbër?

Fjalët kyçe: Gjeometri, numra, Rezultate

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy