A mund ta zgjidhni këtë detyrë? – Lajmi.net
A mund ta zgjidhni këtë detyrë?
Autori: Lajmi.net Kuize 8:32, 20 April 2018
Nëse shumëzimi i tre katrorëve të kuq ka rezultat numrin 27.

 

Shumëzimi i tre trekëndëshave të gjelbër dhe një katrori të kuq ka rezultat numrin 24.

Shumëzimi i një katrori të kuq, një trekëndëshi të gjelbër dhe dy rrathëve të kaltër ka rezultat numrin 96.

Sa bëjnë mbledhja e një rrethi të kaltër me katrorin e kuq dhe shumëzim të një trekëndëshi të gjelbër?  /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO