A mund ta gjeni gabimin në këtë foto brenda një minute? – Lajmi.net
A mund ta gjeni gabimin në këtë foto brenda një minute?
Autori: Lajmi.net FunKuize 10:56, 6 July 2018
Falë vëmendjes së tij ndaj detajeve, Sherlock Holmes ia doli të zgjidhte krimet që dukeshin pa zgjidhje.

Aftësia për të parë edhe detajet më të vogla është mjaft e dobishme. Në këtë artikull, do të gjeni disa foto që nuk kërkojnë njohuri në matematikë ose shkencë, por që sfidojnë vëmendjen tuaj.

Ky test u krijua me ndihmën e disa ilustratorëve dhe tregon se sa i vëmendshëm jeni. Çdo fotografi përmban një gabim. Sa shpejt mund ta gjeni atë?

1. Trafiku rrugor

A e gjetët gabimin? Nëse jo, këtu ishte.

2. Tavolina

A e gjetët gabimin? Nëse jo, këtu ishte.

3. Autobusi (ky ilustrim i ka dy gabime)

A e gjetët gabimin? Nëse jo, këtu ishte.

Sa enigma arritët t’i zgjidhni? Na tregoni në komente.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO