A mund ta besoni sa kushton çelësi i kësaj makine?! – Lajmi.net
A mund ta besoni sa kushton çelësi i kësaj makine?!
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:28, 5 April 2018
Konegsegg Regara kushton pothuajse 2 milionë euro, kështu që duhet të jetë mjaft atraktive për të tërhequr klientët me xhepat plotë.
Kjo makinë ka motor 5.0 litërsh V8 të lidhur me tre motorë elektrikë, e që së bashku prodhojnë plotë 1500 kuajfuqi. Shpejtësinë 0-100 km/orë e arrinë për 2,7 sekonda.

Një megamakinë, ashtu si Koneigsess e ka qujtuar Regeran, me siguri që ka nevojë për një megaçelës. Një nga ekzemplarët e shfaqur në NYC është zbukuruar me 18K ari dhe diamante rozë.

Sipas spekulimeve çelësi i kësaj veture 2 milionëshe kushton rreth 15,000 deri në 20,000 dollarë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO