A ka të drejt Rodriguez të luajë kundër Real Madridit? Mësoni përgjigjen – Lajmi.net
A ka të drejt Rodriguez të luajë kundër Real Madridit? Mësoni përgjigjen
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 18:31, 13 April 2018
James Rodriguez ka të drejt loje ndaj Real Madridit.

Shorti i Ligës së Kampionëve i hedhur sot në Nyon të Zvicrës e ka vënë në situatë të vështirë anësorin kolumbian, që do t’i duhet të luaj kundër ish skuadrës së tij, e po ashtu skuadrës që mban kartonin e tij, Real Madridit.

Por, Rodriguez ka të drejt të luaj për Bayernin ndaj Real Madridit.

UEFA nuk lejon në Ligën e Kampionëve të ashtë quajturën klauzolë e frikës, kështu që James ka të drejt të luaj për skuadrën në të cilën është e huazuar edhe pse Reali e ka kartonin e lojtarit.

Fituesi i përballjes Bayern Munich – Real Madrid do të siguroi kalimin në finale të Ligës së Kampionëve, ku do të takohet me fituesin e gjysmëfinales tjetër që zhvillohet mes Romës dhe Liverpoolit./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan