A jeni super-inteligjent? Vetëm 1.2 përqind e njerëzve në botë e dinë zgjidhjen – Lajmi.net
A jeni super-inteligjent? Vetëm 1.2 përqind e njerëzve në botë e dinë zgjidhjen
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 19:31, 12 October 2017
Një detyrë që ka të bëjë me matematikën ka marrë vëmendjen e rrjeteve sociale nëpër botë.

Sipas raporteve thuhet që vetëm 1.2 për qind e popullsisë në botë arrijnë ta zgjidhin këtë detyrë në mënyrë të saktë, ndërkaq ata që e arrijnë këtë konsiderohen si super-inteligjent, raporton lajmi.net

Provoni ta zgjidhni dhe kuptojeni nëse jeni njëri prej 1.2 për qind të njerëzve super-inteligjent në botë./Lajmi.net/

DETYRA:

Matematika

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2