A jeni një prind i cili përgatitë tost për fëmijë me këtë lloj rriske djathi jo-natyral? Nuk do ta bëni më pasi ta shihni këtë video. – Lajmi.net
A jeni një prind i cili përgatitë tost për fëmijë me këtë lloj rriske djathi jo-natyral? Nuk do ta bëni më pasi ta shihni këtë video.
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 15:14, 8 January 2018
A jeni një prind i cili përgatitë tost për fëmijë me këtë lloj rriske djathi jo-natyral? A po e përdorni atë për vete? Atëherë, nuk do ta bëni më pasi ta shihni këtë video.

Është e logjikshme që djathi i vërtetë do duhej të shkrihej në zjarr të hapur për shkak të ngrohjes, apo jo?

Sigurisht që po, por kjo video ka dëshmuar të kundërtën. Përderisa ky lloj djathi ishte në zjarr, jo që nuk filloi të shkrihej, por mbeti i ngurtë dhe filloi të merrte ngjyrë të zezë – ngjashëm si të djegësh një copë plastike, transmeton Gazeta Express.

Kjo është një thirrje për vëmendje nga ana e ngarkuesit të kësaj video në YouTube. Çfarë lloj mbeturinash kemi qenë duke vënë në trupin tonë, dhe madje edhe më keq, në trupin e fëmijëve tanë?

Shikojeni këtë video dhe binduni që ky djath është një gomë plastike, qese najloni me shije djathi.

 

Fjalët kyçe: Djathë, tost

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play 8 Ball Pool