A janë këto tualetet më të çuditshme publike që keni parë ndonjëherë? (Foto) – Lajmi.net
A janë këto tualetet më të çuditshme publike që keni parë ndonjëherë? (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:53, 12 March 2018
Japonezët janë të njohur për të pasur tualetet në të cilat janë vendosur edhe teknologjitë më të avancuara, që nga mbyllja automatike e kapakut deri tek funksionet e masazhit.

 

Por banjot karakteristike të tyre nuk përfundojnë me kaq, përcjell Telegrafi, dhe këtë e dëshmojnë disa fotografi të publikuara në të cilat paraqiten banjot publike të Tokios.

Fotografitë janë grumbulluar nga Hidefumi Nakamura, i cili i ka ngarkuar ato në faqen e tij në Instagram toilets_a_go_go.

Ai thuhet se krijoi faqen në fjalë për të vënë në dukje se sa prej tualeteve publike kanë dizajne të çuditshme që nuk “përputhen” me ambientin që i rrethon. /Telegrafi/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO