A është ky aksidenti më qesharak që keni parë?! – Lajmi.net
A është ky aksidenti më qesharak që keni parë?!
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 1:45, 13 March 2017
Pronari i një shtëpie në qytetin Taizhou, në lindje të Kinës, mund të kishte marrë masa të mjaftueshme për të mbrojtur banesën e tij nga natyra, por zor se kishte imagjinuar se një makinë do të hynte brenda saj nga çatia.

Drejtuesi i një fuoristrade humbi kontrollin dhe përfundoi mbi çatinë e shtëpisë së ulët që i doli përpara.

I zoti i banesës tha se u tremb nga një zhurmë e madhe dhe papritur pa makinën që u shfaq në tavanin e tij, transmeton tch.

Makina ngeci në çatinë e shtëpisë dhe u desh ndërhyrja e grupeve të emergjencës, që përmes një shkalle nxorrën prej mjetit drejtuesin e tij.

Ky i fundit tregoi se u tremb nga një mjet tjetër që i ndërpreu rrugën dhe në vend që të shkelte frenat, shkeli pedalin e gazit.

Për këtë arsye, mjeti i doli nga kontrolli dhe makina fluturoi drejt e në çatinë e shtëpisë.

Fatmirësisht askush nuk mbeti i plagosur nga ky incident, ndërsa mediat kineze, me mjaft humor thonë se hetimet për shkakun e tij kanë nisur, por autoritetet nuk kanë vendosur nëse do ta trajtojnë si aksident rrugor apo ajror.

Fjalët kyçe: Aksidenti, çatia, Vetura

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3