A e dini që këto ushqime ju shtojnë dëshirën për seks – Lajmi.net
A e dini që këto ushqime ju shtojnë dëshirën për seks
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 21:02, 1 October 2017
Të gjithë e dinë se disa ushqime janë afrodiziakë shumë të mirë dhe rrisin dëshirën seksuale.

Ju me siguri keni dëgjuar për çokollatënn e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj.

Por ka edhe shumë ushqime të tjera, të cilat janë afrodiziakë të përsosur. Prandaj në këtë artikull po ju sjellim një listë me produktet më të mira afrodiziake, të cilat duhet ti përfshini në menunë tuaj të përditshme për të përmirësuar jetën dhe dëshirën tuaj seksuale:
1. Çokollata e zezë

2. Selinoja

3. Farat e kungullit

4. Bostani

5. Rrushi i kuq

6. Arrat

7. Shpargujt

8. Produktet me bazë sojën

9. Specat paprika dhe specat djegës

10. Tartufi

11. Hudhrat

12. Farat e pishës

13. Luleshtrydhet

14. Borziloku

15. Fiku

16. Avokado

17. Qiqrat

18. Brokoli

19. Lëngu I shegës

20. Farat e kërpit

21. Peshku salmon

22. QumëshTi me çokollatë

23. Vera dhe pijet e lehta alkoolike

24. Midhjet dhe karkalecat

25. Bananet

26. Shafrani (lule)

27. Fasulet e kuqe

28. Farat e kardamonit

29. Xhinxhëfilli

30. Boronicat e kuqe

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO