A e dini në sa ora nesër tërhiqet shorti për Kupën e Botës? – Lajmi.net
A e dini në sa ora nesër tërhiqet shorti për Kupën e Botës?
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 19:30, 30 November 2017
Para fillimit të Kampionatit Botëror, ka mbetur vetëm tërheqja e shortit për fazën e grupeve.

E tërheqja e shortit për fazën e grupeve, do të bëhet ditën e nesërme (e premte).

Nesër me fillim nga ora 16:00 në Pallatin Shtetëror të Kremlinit në Moskë, do të bëhet tërheqja e shortit, ku 32 kombëtaret pjesëmarrëse do të ndahen në tetë grupe.

Sigurisht që në grupin e parë do të vendosën nikoqirët e Rusisë.

E ceremoninë e tërheqjes së shortit, FIFA ka njoftuar se do ta udhëheq Gary Linker dhe gazetarja e bukur ruse, Maria Komandnaya./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: kupa e botes

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan