A e dini kuptimin e shkronjës “I” tek LGBTI? – Lajmi.net
A e dini kuptimin e shkronjës “I” tek LGBTI?
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 21:19, 9 October 2017
Ditëve të fundit është bërë temë e nxehtë komuniteti LGBTI.

Me rastin e paradës që do të mbahet në Prishtinë ka ide dhe mendime të ndryshme, pro dhe kundër, transmeton lajmi.net

Por, shumë prej nesh ndoshta ende nuk i kemi ditur kuptimet e shkronjave LGBTI, e kjo e fundit na ka habitur më së shumti.

Bëhet fjalë për interseksualizmin dhe sigurisht mund të jemi pak konfuz në lidhje me këtë orientim të rrallë seksual.

Interseksual është termi i përgjithshëm i përdorur për një sërë kushtesh në të cilat një person lind me një anatomi, riprodhuese ose seksuale që nuk i përshtatet përkufizimeve tipike të femrave apo meshkujve./Lajmi.net/ 

Fjalët kyçe: LGBTI

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball